Kurtulmuş: Bütün kamuoyu yoklamalarında AK Parti açık ara birinci parti

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da AK Parti Çatalca İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir ortaya geldi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Türkiye’nin tarihi değere sahip bir seçime gittiğini belirten Kurtulmuş, bu seçimin “1950 seçimi üzere bir seçim olduğunu” söyledi.

Kurtulmuş, “Türkiye’de çok partili siyasi hayatın, demokratik standartları yüksek bir siyasi düzeye geçişi, merhum Menderes’le birlikte gerçekleştirildiyse, 2023 seçimlerinde de yani 73 sene sonra milletimiz tekrar bir 14 Mayıs günü, yeniden Türkiye’nin kapılarını yeni bir periyot için açacaktır” diye konuştu.

‘SİYASETTE REHAVETE KAPILMAK YOK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na olan dayanağın artarak devam ettiğini savunan Kurtulmuş, 14 Mayıs seçimlerinde “yeni bir tarih, yeni bir destan yazılacağını” söyledi.

“Siyasette rehavete kapılmak yok” diyen Numan Kurtulmuş, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sonucu görüyoruz, kazanacağımıza inanıyoruz. Bütün kamuoyu yoklamalarında AK Parti açık ara birinci parti olarak görünüyor. İnşallah Cumhur İttifakı da Meclis’in çoğunluk ittifakını oluşturacaktır. Lakin şurada az bir mühlet kaldı. Her birimizin çabayla çalışarak, bir dakikamızı bile boşa geçirmeden, gönlüne girmeyi başardığımız milletimizin gönlünden düşmemeyi de başaracağız. Yani gelmeyene gideceğiz, elini uzatmayana gönlümüzü uzatacağız, selam vermeyene selam vereceğiz, kapısını çalacağız, komşularımıza yine hatırlatacağız bu seçimin niçin bu kadar değerli olduğunu.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir