Kılıçdaroğlu: Canan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirildi, şimdi Ekrem İmamoğlu’na getirilmek isteniyor; korkak Saraya karşı, biz yine dimdik duracağız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Enis Berberoğlu, Tuncay Özkan müebbet mahpusa mahkum edildi. Haberal, Balbay, Eren Fazilet hücrelere hapsedildi. Canan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirildi. Artık Ekrem İmamoğlu’na getirilmek isteniyor. Korkak Saraya karşı, biz tekrar dimdik duracağız. Ant olsun, halk galip gelecek” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Türk Demokrasi Vakfı’nın İstanbul’da düzenlediği Demokrasi Şurası’nda yaptığı konuşmasının bir kısmını toplumsal medya hesabından yayınladı. Kılıçdaroğlu, yayınladığı görüntüye şu notu düştü:

“Enis Berberoğlu, Tuncay Özkan müebbet mahpusa mahkum edildi. Haberal, Balbay, Eren Fazilet hücrelere hapsedildi. Canan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirildi. Artık Ekrem İmamoğlu’na getirilmek isteniyor. Korkak Saraya karşı, biz yeniden dimdik duracağız. Ant olsun, halk galip gelecek.” 

Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı videoda ise şu sözleri yer aldı:

“Otoriter rejimler, adaletin ne kadar bedelli olduğunu hatırlatırlar. Ve adalet arayışımızı güçlendirirler. Daima bir arada adaleti, demokrasiyi arıyoruz. Bedeller ödendi. Ve ödenmeye de devam ediyor. Milletvekilimiz Enis Berberoğlu, uzun mühlet mahpuslarda kaldı. Eren Fazilet, uzun müddet mahpuslarda kaldı. Mustafa Balbay’dan tutun, Mehmet Haberal’a… İstanbul Vilayet Liderimiz Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimiz; artık haksız bir biçimde yargılanıyor. Sanki onu siyaseten nasıl devre dışı bırakabiliriz, onun arayışları içindeler. Yalnızca bu kadar mı? Hayır. Bir şehit cenazesinde, bütün devlet protokolünün önünde; uzun mühlet linç teşebbüsü ile karşı karşıya kaldım. Uzun süre… Ancak hiçbir vakit, adaleti aramaktan bir milim bile geri adım atmadım. Yüreğinizde adalet yoksa, sizin topluma verebileceğiniz hiçbir şey yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir