UEFA Avrupa Ligi F Grubu’nda ilginç tesadüf!

UEFA Avrupa Ligi’nde küme etabı tamamlandı. Oynanan birbirinden kuvvetli maçların akabinde kümelerde birinci iki sırayı tamamlayan kadrolar belirli oldu.

A Kümesi’nde Arsenal ve PSV Eindhoven, B Kümesi’nde temsilcimiz Fenerbahçe ve Rennes, C Kümesi’nde Real Betis ve Roma, D Kümesi’nde Saint-Gilloise ve Union Berlin, E Kümesi’nde Real Sociedad ve Manchester United, G Kümesi’nde Freiburg ve Nantes, H Kümesi’nde Ferencvaros ve Monaco kümelerini birinci iki sırada tamamladı.

BÜYÜK TESADÜF

UEFA Avrupa Ligi F Kümesi’nde ise seçkin rastlanacak bir durum yaşandı. Son haftaya Lazio ve Sturm Graz sekizer puanla birinci iki sırada girdi. Beş puanlı Feyenoord üçüncü, Midtjylland ise dördüncü sırada yer alıyordu.

Grubun son hafta maçında son iki sırada yer alan ekip birinci iki sıradaki kadroları alanında konuk etti. Konut sahibi gruplar alandan galibiyetle ayrılınca kümede tüm puanla eşitlendi.

Böyle kümede gayret eden, Hollanda grubu Feyenoord, Danimarka takımı Midtjylland, İtalyan takımı Lazio ve Avusturya grubu Sturm Graz kümesi tıpkı puanda tamamladı.

Dört kadronun da birebir puanla tamamladığı kümeden Feyenoord ve Midtjylland averajla bir üst çeşide ismini yazdıran gruplar oldu. Kümesi favorileri ortasında gösterilen Lazio ise, kümesi üçüncü tamamladı ve yoluna Konferans Ligi’nde devam etme talihi yakaladı.

Son sırada yer alan Sturm Graz ise Avrupa’ya veda etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir