TFF, Milli Takımlar’daki yeni hocaları açıkladı! Sabri Sarıoğlu resmen görevde

TFF, Genç Ulusal Ekipler Teşkilatı’ndaki yeni görevlendirmeleri açıkladı. U21 Ulusal Grup Teknik Yöneticiliğine Levent Sürme, U19’a Ali Ender Lider, U18’e Övünç Soykan Başar, U17’ye ise Uğur İnceman getirildi.

SABRİ SARIOĞLU YARDIMCI

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Orhan Şam ve Galatasaray’ın eski futbolcusu Sabri Sarıoğlu ise U19’da teknik yönetici Ali Ender Başkan’ın yardımcılıklarını yapacak.

İşte TFF’den yapılan açıklama:

“Türkiye Futbol Federasyonu, bir müddettir devam eden yapılanma çalışmaları kapsamında, Genç Ulusal Ekipler bünyesinde yeni görevlendirmeler yaptı.

“TÜRK FUTBOLU EKOLÜ”

Kariyerlerinde ulusal kadro ve kulüp tecrübeleri yaşamış, genç yaş kümelerindeki ulusal futbolcularımızın gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni kuşak ve genç Türk antrenörlerimiz “Türk Futbol Ekolü” oluşturulması hedefiyle hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu’nda misyona başladı.

“ORHAN ŞAM, SABRİ SARIOĞLU, UĞUR İNCEMAN”

Buna nazaran; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Ulusal Ekip Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Ulusal Kadro Kaleci Antrenörü oldu. Ayrıyeten, Dolunay Saray, Genç Ulusal Ekip Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Ulusal Grup Tahlil Antrenörü olarak misyona başladılar.

“A ULUSAL GRUP’TAKİ MİSYONLARI DEVAM EDECEK”

Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından bu yana Federasyonumuzda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Ulusal Gruplar Teknik Koordinatörü olurken; Ulusal Ekipler Kaleci Departmanı Sorumluluğu misyonuna Emrah Karakovan, Ulusal Ekipler Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu misyonuna Vural Durmuş ve Ulusal Kadrolar Tahlil Departmanı Sorumluluğu vazifesine ise Okan Aydıner getirildi. Bu 3 isim, A Ulusal Grup’taki misyonlarını de sürdürecek.”

Genç ulusal ekipler teknik takımlarına yeni iştiraklerin akabinde, takımların mart ayı maç ve kamp faaliyetlerine ait yapılan görevlendirmeler şöyle oldu:

U21 / TÜRKİYE – KOSOVA (ÖZEL MAÇ) / 27 MART 2023 / ALANYA

Teknik Yönetici: Levent Sürme

Yardımcı Antrenör: Selçuk Erdoğan

U19 / UEFA AVRUPA U19 ŞAMPİYONASI SEÇKİN TIP / 22-28 MART 2023 / İNGİLTERE

Teknik Yönetici: Ali Ender Başkan

Yardımcı Antrenörler: Sabri Sarıoğlu, Orhan Şam

U18 / HAZIRLIK KAMPI / 19-29 MART 2023 / ANTALYA

Teknik Yönetici: Övünç Soykan Başar

Yardımcı Antrenör: Volkan Arslan, Hüseyin Yeşildağ, Adnan Çakmakoğlu

U17 / UEFA AVRUPA U17 ŞAMPİYONASI SEÇKİN CİNS / 22-28 MART 2023 / ANTALYA

Teknik Yönetici: Uğur İnceman

Yardımcı Antrenör: Ömür Serdal Altunsöz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir