Sultan’ın şüpheli ölümünde savcı mütalaasını açıkladı

Ankara’da yaşayan Sultan Irmak isimli bayan, 3 Mayıs 2022 günü Çankaya ilçesindeki konutunda başından tek kurşunla vurulmuş halde meyyit bulundu. Irmak’ın yanında olayda kullanılan tabanca da bulundu.

EVDEN SÜRATLE ÇIKARKEN KAMERALARA YAKALANDILAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, güvenlik kamerası kayıtlarından olay günü binadan süratle çıktıkları tespit edilen Sultan Irmak’ın sevgilisi Berk Tekcan ile arkadaşları Hacı Yakup Karaca (24) ve Kadir Çeribaşı (27) gözaltına alındı.

İNTİHAR ETTİĞİNİ ÖNE SÜRDÜLER

Sultan Irmak’ın intihar ettiğini ileri süren 3 kuşkulu, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Şüpheliler hakkında, ‘iştirak halinde taammüden öldürme’ kabahatinden müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Sanıkların Ankara 21’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Berk Tekcan, Hacı Yakup Karaca, Kadir Çeribaşı ve Sultan Irmak’ın yakınları ile taraf avukatları katıldı.

ADLİ TIP VE UZMAN RAPORLARI: OLAY İNTİHAR DEĞİL

Sanıklar, suçlamaları reddederek, beraatlerini talep etti. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, adli tıp kurumu ve uzman raporlarına nazaran Irmak’ın vefatının intihar olamayacağını belirterek, olay esnasında sanık Berk Tekcan’ın başka sanıkların bulunduğu salondan ayrıldıktan sonra silah sesinin geldiğini söyledi.

Sanıklar Karaca ve Çeribaşı’nın ise Irmak’ın ömrünü yitirdiği odaya girdiklerinde maktulün yanında sanık Tekcan’ı gördüklerini anlattıklarını bildirdi.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Savcı, belge kapsamı ve öteki sanıkların anlatımı doğrultusunda, Irmak’ın Tekcan tarafından öldürüldüğünün anlaşılması nedeniyle Tekcan’ın ‘kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpus, cinayeti birlikte işlediklerine dair kâfi kanıt elde edilemeyen Karaca ve Çeribaşı’nın ise beraatını istedi.

Ardından kelam alan sanık avukatları, mütalaaya karşı savunma yapmak için mühlet talep etti. Duruşma, 13 Temmuz’a ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir