Marc Bartra: Kaliteli bir takım olduğumuzu gösterdik

UEFA Avrupa Lig H Kümesi son maçında alanında Ferencvaros’u 1-0 mağlup eden Trabzonspor’da, savunma oyuncu Bartra, olağanüstü bir birinci yarı geçirdiklerini belirterek, “Harika bir birinci yarı geçirdik, tahminen de 3-0’ı bulup, içeri girebilirdik. İkinci yarıda bu oyunumuzu devam ettirmek istedik. Kadro olarak yeterli savunma yaptık. Kümesi tahminen üçüncü bitirdik, daha güzel yerlerde olabilme talihimiz vardı, bu uğraşın sürüyor olması bizim ismimize önemli” dedi.
Savunmada yaşanan yanılgılara ait soru üzerine Bartra, “Bir geçiş sürecindeyiz. Futbol bir kusurlar oyunu, daha az yanılgı yapanın kazandığı oyun. Biz daha az yanılgı yapmaya çalışıyoruz. Bunun üzerine de çalışıyoruz. Bugünkü yolumuzun hakikat yol olduğunu düşünüyorum. Kaliteli bir kadro olduğumuzu gösterdik. Bu kadronun olduğu her yerde her vakit çaba vardır. Gidilebilecek yapılabilecek en âlâ işi yapmaya çalışacağız” cevabını verdi.

TREZEGUET: “TAKIMA EN UYGUN HALDE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Trabzonspor’un Mısırlı oyuncusu Mahmoud Trezeguet ise 3 puan aldıkları için çok memnun olduklarını belirterek, “Bundan bir sonraki kademeye geçtik. Artık ise önümüzdeki lige odaklanıyoruz. Her maç elimden gelenin en uygununu vermeye çalışıyorum. Elbette gol atmak ve asist yapmak için açım. Bunları yapmayı arzuluyorum. Lakin bunları da yapamadığım vakit grubun kazanması için en yeterli yapılması gereken neyse onu yapmaya çalışıyorum. Vazifemi yalnızca gol atma ve asist yapmak olarak yorumlamayalım. Kadroya en yeterli manada yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım en yeterli yerde devam ederiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir