İçişleri ‘Çember’i daraltıyor! 4 günde 3 bin 765 firari yakalandı

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından “Çember-13” operasyonları kapsamında 3 bin 765 firarinin yakalandığını duyurarak, operasyonun detaylarını paylaştı.

Bakan Yerlikaya, firari suçluların sokaklarda gezmelerine asla müsaade vermeyeceklerinin altını çizerken, “Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Arananları bir bir yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız” bildirisini verdi.

Operasyonlarda 0-5 yıldır aranmakta olan 3 bin 730 şahıs, 5-10 yıldır aranmakta olan 17 şahıs, 10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 şahıs “Çember-13” operasyonlarıyla yakalandığını belirten Bakan Yerlikaya, “Hırsızlıktan 588 şahıs, dolandırıcılıktan 282 şahıs,yağmadan 119 şahıs,adam Öldürmeden 38 şahıs, cinsel Cürümlerden 87 şahıs,narkotik hatalarından 678 şahıs, terörden 40 şahıs, KOM (Kaçakçılık, Organize) 396 şahıs olmak üzere, öbür kabahatlerden yakalananlarla birlikte toplam 3 bin 765 şahıs yakalandı” dedi.

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medya paylaşımı ise şöyle:

“Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, Vilayet Jandarma Komutanlarımızı, Vilayet Emniyet Müdürlerimizi, Kıyı Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir