eMilli Takım Seçmeleri Kasım’da başlıyor

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği eMilli Takım’ın Avrupa ve Dünya Şampiyonası’ndaki yol haritası belirli oldu. Ağır bir takvime girecek olan ay-yıldızlılar için ulusal grup oyuncu seçmeleri de gerçekleşecek. Birinci büyük heyecan 3-4 Kasım 2022 tarihlerindeki Avrupa’da yaşayan esporcularla başlayacak. Çevrim içi olarak gerçekleştirilecek elemelerde oyuncuların eMilli sportmen olmak için verdikleri uğraşın akabinde heyecan bu defa Türkiye’ye taşınacak.

10-11 Kasım tarihleri ortasında düzenlenecek Turkcell eMilli Ekip Türkiye Elemeleri ile de ay-yıldızlı formayı üzerine geçirmek isteyen oyuncular kıyasıya bir çabaya girecek. Türkiye’yi temsil edecek takım 17 Kasım’da TFF Riva Tesisleri’nde çevrim dışı olarak düzenlenecek büyük finalle aşikâr olacak.

Dünya Kupası elemeleri Aralık’ta başlıyor

2023 yılının en büyük espor uğraşı ise Temmuz’da düzenlenecek Dünya Kupası olacak. Turnuva için Türkiye’nin seyahati ise Aralık ayında başlayacak. Elemelerinin Aralık 2022’de start alacağı ve Mart 2023’e kadar süreceği turnuvada, muhtemel play-in maçları Nisan, play-off’lar ise Mayıs ayında gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir