“Bakım yapıyoruz” diyerek mahallenin internet kablolarını çaldılar

İstanbul, Sultangazi’de emekçi kıyafetleriyle sokağa gelen 3 kişi, bakım çalışması süsü vererek rögar kapağından girip internet kablolarını çaldı. Güpegündüz gerçekleşen hırsızlığın akabinde mahalledeki 4 sokakta internet teması kesilirken, hırsızlık anları bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.  

Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde, yaklaşık iki hafta evvel öğlen saatlerinde emekçi kıyafetleri giyen 3 kişi, sokaktaki rögar kapağını açarak merdiven yardımı ile içeriye girdi. Dubayı sokağa koyarak bakım çalışması süsü veren şüpheliler, yeraltından geçen internet kablolarını çaldı. Yaşanan olayın akabinde mahalledeki 4 sokakta internet teması kesildi. Günlerdir interneti kesik olan mahalleli, yetkililerden sorunun çözülmesini istedi. 

Hırsızlık anları kamerada

Şüphelilerin güpegündüz yaptıkları hırsızlık, konutunun penceresinden çevreyi izleyen bir mahalle sakini tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Manzaraları çeken vatandaşın, “Belediye vazifelisi kılığında gelip hortumları mı çalıyorlar, bilmiyorum. Rögar kapağını açıp girdiler” dediği kayıtlara yansıdı. 

“faturayı ödüyoruz ancak internetimiz yok”

Mahalle sakini Mehmet Yüksel, “Öğlen vakti geliyorlar. Rögar kapağını açıyorlar, kabloları söküp gidiyorlar. Mahalle sakinleri de çalışma olduğunu düşünerek bir şey demedi. Biz burada mağduruz. Bir sürü kablo gitmiş. Görmüşler ancak onlar da çalışan sanmışlar. İki haftadır internetimiz kesik. Taşınabilir datadan kullanıyoruz. Faturayı ödüyoruz ancak internetimiz yok” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir